Net-X Elite II ile Muhasebe programı

Net-X Elite II Muhasebe Programı

Net-X Elite II

Muhasebe Programı


Ön Muhasebe Programı  (Stok, Fatura, Cari, Banka, Kredi Takip, Kasa, Çek/Senet) + Genel Muhasebe Programı

Muhasebe Programı Nedir?

Muhasebe programı, işletmelerin ticari ve finansal işlemlerini takip etmek ve analiz etmek için kullanılan bilgisayar yazılımlarıdır. Bu programlar, veri tutarlılığı ve hızlı raporlama avantajlarıyla işletmelerin alım satım işlemleri, cari hesap takibi, stok yönetimi, banka işlemleri ve genel muhasebe gibi tüm kayıtlarını kontrol altına almanızı sağlar. Tüm bu ön muhasebe kayıtlarını tek düzen hesap planına aktararak resmi muhasebe kayıtlarınızı oluşturabilirsiniz. E-dönüşüm zorunlulukları nedeniyle muhasebe programı kullanmak, işletmelerin günlük operasyonel işlemlerinde zaman ve verimlilik artışı sağlar.

Muhasebe Programını Kimler Kullanmalıdır?

Vergi numarasına sahip olan ve ticari faaliyet gösteren her ölçekten işletme muhasebe programı kullanmalıdır. İşletme içindeki muhasebe personeli, depo personeli, ilgili yöneticiler ve işletme ortaklarının da muhasebe programını kullanmaları tavsiye edilir.

Ön Muhasebe ile Genel Muhasebe Arasındaki Fark Nedir?

Alım satım faturaları, banka hareketleri, kasa hareketleri, çek/senet hareketleri, cari hesap kayıtları ve stok takibi gibi işlemler ön muhasebe olarak değerlendirilir. Bu işlemler için çok deneyimli bir personel gerekmez. Ön muhasebe kayıtları, şirket yöneticileri ve ortakları için önemlidir. Bu kayıtların tek düzen hesap planına uygun şekilde tutulması ise genel muhasebe olarak adlandırılır. Genel muhasebe için deneyimli uzman personel veya mali müşavir gereklidir. Vergi beyanı ve ödeme yükümlülükleri bu kayıtlar üzerinden hesaplandığı için kayıt tutarlılığı çok önemlidir.

NetX Muhasebe Programı ile Muhasebenizi Kontrol Altına Alın

NetX Muhasebe Programı, işletmenizin tüm ön ve genel muhasebe işlemlerini kolaylıkla takip edebileceğiniz kapsamlı bir muhasebe programıdır. Stok, Fatura, Cari, Çek/Senet, Banka, Kasa ve Genel Muhasebe modülleri ile size yazılım kullanmanın konforunu sunar. Kullanışlı ve şık arayüzleri, kişiselleştirilebilir temaları ile keyifli bir kullanım sağlar.

NetX Muhasebe Programı İle Büyük Resmi Görün

NetX Muhasebe Programı, tüm modüllerde etkin veri girişi sağlayarak büyük resmi görmenizi sağlar. Anlık durum analizleri yaparak şirketinizin mali durumunu kontrol edebilirsiniz. Hem ön muhasebe hem de genel muhasebe kayıtlarınız sayesinde derin bir kurumsal hafıza oluşturursunuz. Etkin raporlama teknikleri ile finansal planlama yapmak ve yönetmek çok daha kolay hale gelir.

NetX Muhasebe Programı ile Farkı Hissedin

NetX Muhasebe Programı, Excel tarzı kullanım alışkanlıklarınızı devam ettirmenize olanak tanır. Modüller arasındaki kolay geçişler sayesinde detaylı bilgilere hızlıca ulaşabilirsiniz. Her modüldeki doküman yönetimi özelliği ile evraklarınızı ilgili modül içerisinde saklayabilirsiniz. Örneğin, firmalarla yaptığınız sözleşmeleri, ürünlerin teknik dökümanlarını veya aldığınız çeklerin görüntülerini ilgili çek/senet bordrosunda saklayabilirsiniz. Bu dokümanları ilgili ekrandan e-posta ile gönderebilir, tüm raporlarınızı Excel’e aktarabilir veya e-posta olarak paylaşabilirsiniz.

Başka Bir Muhasebe Programından NetX Muhasebe Programına Kolayca Geçiş Yapın

Kullandığınız muhasebe yazılımındaki stok kartlarını, cari kartları, hesap planını, stok bakiye raporunu, cari borç/alacak raporunu ve muhasebe fişlerini Excel ortamına aktararak, tüm verilerinizi NetX Muhasebe Programı'na kolayca taşıyabilirsiniz.

Muhasebe Programı mı Yoksa Excel mi?

Muhasebe programlarının işletmeye uygulanmasındaki en büyük engellerden biri Excel'dir. Ancak Excel, yalnızca kullanıcıya özgü bir bilgi havuzudur ve merkezi bir veri yönetimi sağlamaz. İşletmedeki her bilgisayarda aynı bilgilerin tekrar tekrar girilmesi, ciddi bir zaman kaybına neden olur. Bu nedenle, verimlilik ve doğru veri yönetimi için muhasebe programları Excel’e göre çok daha avantajlıdır.

Muhasebe Programının Başarılı Olması İçin Ne Yapılmalıdır?

Muhasebe programının başarılı olması için bir mali milat belirlenmelidir. O andan itibaren tüm fatura kesim işlemleri, stok giriş/çıkış işlemleri, banka, kasa, cari ve çek/senet hareketleri günlük hatta anlık olarak muhasebe programına işlenmelidir.

NetX Muhasebe Programı e-Fatura, e-Arşiv Faturası, e-Defter ve e-İrsaliye Uyumlu mudur?

NetX Muhasebe Programı %100 e-dönüşüm uyumludur. Ön muhasebe programı içerisinden çıkmadan e-fatura, e-arşiv faturası ve e-irsaliyenizi gönderebilirsiniz. Farklı bir yazılım kullanmanıza gerek kalmaz. Çeşitli e-fatura ve e-arşiv faturası tasarımlarını kullanabilir, tüm ön muhasebe kayıtlarınızı e-deftere uygun şekilde muhasebeleştirerek program içerisinden e-defterinizi oluşturabilirsiniz.